Усі, хто знайомий з творчістю поета-романтика Михайла Петренка, або хотів би дізнатися більше про його життя, кому цікавий пошук і відкриття ще невідомих сторінок його біографії та творчості, знайдуть на сайті відповіді на багато питань.

Життя Михайла Петренка було складне та не дуже тривале.

Так вийшло, що через різні обставини, навіть зараз, у 2012 році, ще точно невідомі дата й місце його народження в Слов'янську, місце поховання в Лебедині.

Не знайдені ще будь-які документи, що дозволяють дізнатися про життя Михайла до вступу до університету та безпосередньо після закінчення університету (дата закінчення університету - 1841 р., перші згадки про службу - 1844 р.).

За свідченням дослідників, книжки Поета користувалися популярністю в часи його молодості, проте ні єдиного екземпляра доки виявити не вдалося.

Цікаво було б розшукати детальнішу інформацію про батьків Михайла Петренка, його дружину та дітей.

Все ще не знайдений портрет Поета.

Зустріч Михайла Петренка з Тарасом Шевченко в Лебедині могла відбутися, проте, поки це не факт, а приваблива, хоча і логічно обгрунтована, гіпотеза.

Проводиться і має відбутися копітка робота по відшукуванню ще невідомих фактів, пов'язаних з життям і творчістю Михайла Петренка.

На сайті повідомляється про нові інформаційні знахідки, представлена інформація логічно обгрунтована та має документальне підтвердження.

Основною метою досліджень присвячених Михайлу Петренку є встановлення достовірних фактів з його життя та творчості, а також аналіз помилок та непорозумінь, які пропускалися в різних публікаціях. Результати таких досліджень будуть доступні в публікаціях та статтях сайту.

Автори сайту будуть вдячні за допомогу у відшукуванні будь-якої інформації пов'язаною з Михайлом Петренком та представниками роду Петренків, до якого він належав.

Дещо про сайт та другий етап досліджень

Дослідження по роду Петренків, до якого належав Михайло Миколайович Петренко, продовжуються.

Перший етап досліджень включав аналіз всієї доступної на кінець 2012 року інформації про Михайла Петренка, виявленої в літературі, статтях, листуванні його сучасників, та архівних документах.

Основними результатами досліджень, що проводяться, було видання книги «Идентификация Петренко» (друга половина 2012 року), а також створення у грудні 2012 року сайту, присвяченого життю та творчості Михайла Петренка.

Другий етап досліджень передбачає використання достовірних результатів, сформульованих на першому етапі, для видалення баластної інформації з «деформованих» життєписів Михайла Петренка, що може бути цікавим для шанувальників творчості Поета, а також для дослідників його життя та творчості.

Будуть продовжені пошуки документів, в яких відображувалися різні сторони життя представників роду Петренків, до якого належав і Михайло Петренко.

Пріоритетним залишається пошук документальної інформації, зв'язаної, перш за все, з Михайлом Петренком, його сім'єю та батьками.

В рамках другого етапу досліджень на сайті публікуватимуться тематичні статті та нові результати досліджень.

Також заплановані деякі заходи, про результати здійснення яких з часом на сайті буде надаватися інформація.

 

Будемо вдячні відвідувачам сайту за статті, які можуть пропонуватися для публікації на сайті, за ідеї що до напрямку продовження пошуків, а також за висловлені побажання та зауваження, що приведуть до вдосконалення сайту.

Втілення в життя колективних творчих ініціатив в даній Темі, заснованих на документальних джерелах, з'явиться дійсно нерукотворним пам'ятником Михайлу Миколайовичу Петренку.

Для безпосереднього виходу на сайт з тексту необхідно скористатися www.xn--80acbhhpwqbm1a6kyaq.com, або набрати www.дивлюсьянанебо.com у командному рядку браузера, який Ви використовуєте. Така процедура не є проблемою, але деякою незручністю, пов'язаною з двомовністю назви сайту.

Будемо вдячні за будь-які форми співпраці з сайтом.

Процес триває…

Використання матеріалів з сайту допускається в статтях, книгах та публікаціях з обов'язковим посиланням на сайт. Всі матеріали сайту можуть використовуватися виключно в некомерційних цілях і не повинні використовуватися для витягання прибутка.